Odborná poradna

Máte problém týkající se lupénky a nevíte si s ním rady?
Řešíte otázky týkající se zaměstnávání osob s lupénkou nebo Vás zajímá, na jakou léčbu máte nárok?
Pokud ano, neváhejte nám napsat. Na vaše dotazy související s lupénkou budou odpovídat odborníci z Dermatovenerologické kliniky FNKV a další specialisté z oborů.

Tato poradna v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení!

06. 11. 2014

Změna lékaře

Dobrý den, hledám lékaře na lupénku, protože moje kožní lékařka šla do důchodu a zatím mně léčila mastičkami, které moc nezabíraly. Nejhorší je, že mě bolí ruce od lupénky a těžko se zařazuji do pracovního provozu, můžete mi poradit, kam se obrátit?

05. 11. 2014

Odstranění krčních mandlí

Dobrý deň. Mám otázku ohľadom krčných mandlí. Moja kožna ma poposielala na rôzne vyšetrenia kde mi zistili zápal v tele. Liečila som sa ATB, ale ešte stále mám zvýšené ASLO len na 233. Na ORL sa nevedeli rozhodnúť či ma poslať na operáciu a dať mandle von alebo nie. Inak, že vraj vyzerajú v poriadku. Aký je Váš názor? Psoriazu mám niečo vyše 8 r. a nikdy sa mi nezlepšila ani pri užívaní kortikoidov. Stále sa rozširuje. Mám ložiska v kĺboch (lakte, chodidlá, kolená, hánky) Za Váš názor vopred ďakujem.

05. 11. 2014

Kam se obrátit o pomoc

Dobrý den, léčím se s lupénkou již od dětských let/nyní je mi 17/ a lékařka mi stále předepisuje léky s kortikoidy. Přestože se skutečně pravidelně mažu, vždy mi to ze začátku pomůže a pak se to vrací zpět do stejného stavu nebo se to i zhorší. Studuji na kosmetičku a problém pro mne je i značná viditelnost po celém těle. Prosím radu kam se obrátit o pomoc při další léčbě.

05. 11. 2014

Leflunomid- systémová léčba?

Dobrý den, trpím projevy lupénky "kloubní" i "kožní" a aktuálně řeším možnost bilologické léčby. Narazil jsem však na jeden sporný bod, na který bych se Vás rád zeptal. Zajímá mě, zda léky s účinnou látkou leflunomid je možné považovat za systémovou léčbu ? Názory mého dermatologa a revmatologa se rozcházejí. Děkuji za objasnění a přeji Vám hezký den.

27. 10. 2014

Odhalení lupénky

Dobrý den, dá se u dětí zjistit, že mají lupénku pomocí krevních nebo jiných testů? Dítě nemá žádné viditelné příznaky. Jeden z rodičů ale lupénku má. Je nějakým způsobem možné zjistit, že člověk toto onemocnění má, i když je zatím lupénka "skrytá"?

15. 10. 2014

Dolíčkování nehtů

Dobrý den, moje 13ti letá dcera má lupénku na nehtech rukou. Má je dolíčkované jako náprstek. Jiné projevy lupénky nemá. Prosím o vysvětlení, co lupénka nehtů znamená ( na kožním mi k tomu neřekli ani slovo ) a také nevím, co bude pravděpodobně následovat. Jestli rozvoj lupénky po těle nebo může být pouze lupénka nehtů bez dalších projevů? Dále prosím o radu, čím tyto nehty léčit. Velice děkuji za odpověď.

15. 10. 2014

Lupénka na ploskách a dlaních

Dobrý den, je mi 51 let , mám lupénku na ploskách a dlaních již 20 let, několikrát jsem byla hospitalizována, 3x jsem byla v lázních Lipová - naposledy v roce 2008, poté mi onemocněl manžel rakovinou, takže jsem musela pečovat o něj a léčím se jen střídavě následujícími přípravky, které obměňuji: salycilová vazelína, krém s látkou betamethasoni dipropionas, indulona, borová mast, mast s vazelínou, konopný krém, mast s cannabinoidy,.. Poslední dobou se mi lupenka zhoršuje a rozšiřuje na holeně, lýtka a břicho. Dozvěděla jsem se o biologické léčbě - byla by pro mne vhodná? Děkuji za odpověď.

09. 10. 2014

Nárok na propustku

Dobrý den, Nevím, jestli sem takový dotaz patří, ale už nevím kam se mám obrátit. Trpím lupénkou již od 12 roku. Nyní je mi 32. Zhruba před třemi lety jsem začal jezdit do Českých Budějovic na fototerapii (přes zimu). První dva roky jsem dostával volno na celý den (tzv. propustku). A nyní po dvou letech dojíždění na fotoléčbu mi zaměstnavatel oznámil, že nemám nárok ani na 4h propustky, že se tato léčba bere jako rehabilitace a že si mám léčbu zajistit po práci, nebo si brát neplacené volno. Již jsem navštívil všeobecnou pojišťovnu i úřady sociálního zabezpečení, ale akorát si mě posílají mezi sebou a výsledek žádný. Prosím o radu, kde bych zjistil více informací. Děkuji

22. 9. 2014

Biologická léčba

Dobrý den, mám lupénku od 13let, je mi 56let. Od roku 2011 mi byla diagnostikována psoriatická artritida, moc mě bolí klouby - lokty, kolena, male klouby na prstech ruky, kyčelní klouby, vlasatou část mám celou pokrytou lupénkou, jako bych mela na hlavě krunýř, také mi padají vlasy. Již si nevím rady. Mám nárok na biologickou léčbu? Byla jsem u moře, kde se mi lupénka ještě zhoršila, výskyt byl i na obličeji, kde jsem lupénku nikdy neměla. V noci bolestí nespím, léky nepomáhají. Poraďte prosím. Děkuji.

10. 9. 2014

Sůl z Mrtvého moře

Jakou léčbu, pane doktore, prosím doporučujete a jakou přísadu do koupele doporučujete pro středně těžkou až velmi těžkou formu lupenky pro klientku 68 let starou s 15 letou anamnézou. Vznik onemocnění po rozvodu dcery. Děkuji.

10. 9. 2014

Léčba bez dermatologa?

Dobrý den, ukončil jsem návštěvy u lékařky neboť mi na lupénku dávala pouze kortikoidy..můžete mi poradit, jak se mohu ještě léčit než najdu vhodného dermatologa? Děkuji.

20. 8. 2014

Zhoršení lupénky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat: trpím lupenkou od 7 let a toto léto mi lupenku zhoršilo. Byl jsem na koupališti jen 1 a po týdnu se mi udělala lupénka na čele a na obočí :/ a nevím co s tím. Teď se bojím jít za mou přítelkyní, aby se mě neštítila atd... a předevčírem jsem přijel z dovolené a lupenka se mi zlepšila. Dnes ráno jsem se probudil a lupenka mi opět zčervenala a už nevím co s tím.. :) Přeji hezký zbytek dne

20. 8. 2014

Jiná léčba u celotělové lupénky

Dobrý den, po 30.roce se u mě začala objevovat lupénka. Časem jsem se dopracovala k psoriatické artritidě, od r.1999 užívám methotrexat , mám celotělovou lupenku s drobným výsevem, některé plochy jsou větší. Někdy jsem lepší, jindy horší. Letos mi bude 60 let, a chtěla bych se zeptat na jiné možnosti léčby, než jen masti. Děkuji za odpověď.

11. 8. 2014

Lupénka a koupání v termálních koupalištích

Dobrý den, je vhodná léčba i v termálních koupalištích, třeba na Slovensku? Děkuji.

25. 7. 2014

Lupénka a znaménka na slunci

Dobrý den, co mám dělat, když s lupénkou bych se měla vystavovat slunci (nebo i teď když jedu k moři, i v moři jste na slunci), Ale zároveň mám spoustu znamének a to zas na slunko nesmím. Kromě toho se mi skoro každé znaméko zanicuje a musí pryč. Co mám tedy dělat? Chodit nebo nechodit na slunce? Je opravdu tak velké riziko, že zanícené znaménko lupénkou se může zvrhnout v rakovinu, nebo mne jen strašili? Děkuji

25. 7. 2014

Vliv metotrexátu na otěhotnění

Dobrý den, přítel trpí lupénkou, bere metotrexát od února letošního roku a zatím není jasné kdy mu ho vysadí. Chtěli bychom se pokoušet o dítě. Četla jsem že je to možné nejdříve 6 měsíců po vysazení léků a že metotrexát způsobuje vrozené vady i neplodnost. Chtěla jsem se zeptat jak velké riziko těchto nežádoucích účinků je? Děkuji.

23. 7. 2014

Lupénka v kloubech

Dobrý den, trpím lupenkou asi 25 let. Nejdříve jen na loktech, pak po krátkém léčení zmizela. Po 8 letech se vrátila v mnohem horší podobě, dokázala bych s tím žít bez problémů, pokud by nebyla vidět. Naneštěstí ji teď mám na hřbetech rukou, kotníku a stehnech....to jsou pouze ta viditelná místa. Nyní bych ráda věděla, jak poznám, že mám lupenku, abych tak řekla, v těle, v kloubech apod.? Děkuji

15. 7. 2014

Časté svědění

Dobrý den, jak zabráním častému svědění? Už hodně dlouho kvůli tomu nemohu spát. Zkoušela jsem na lupénku všechno možné, ale jediné co mi zatím jakžtakž pomohlo bylo moře a pobyt v jedné z fakultních nemocnic. Ale už se mi to postupně (ne zcela) vrátilo. Děkuji za odpověď.

18. 6. 2014

Skvrna po kousnutí klíštěte a ložisko lupénky

Dobrý den, přítel má lupénku a nedávno dostal klíště. Má nějakou šanci rozpoznat případný flek od klíštěte a flek od lupénky? Má ložiskovou formu psoriázy. Děkuji za odpověď.

13. 6. 2014

Oblečení a lupénka

Jaké oblečení je vhodné pro psoriatiky?
Ve své kůži s radostí
NFOZP - Nadační fond pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením
Facebook


Copyright ©2015 NFOZP. Kontakt: info@navzdy.info